Page views: 1287

Visitors: 1011

Biegnę dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę!

31 marca pobiegnę w 14. Półmaratonie Warszawskim. Chcę, aby mój start był czymś więcej niż tylko wyścigiem.

Dzieci doświadczają przemocy, zarówno psychicznej, jak i fizycznej, a że są bezbronne, nieświadome i niedoświadczone, stają się łatwymi ofiarami. Konsekwencje krzywd doznanych w dzieciństwie często "ciągną się" za nimi jeszcze długo w dorosłym życiu, utrudniając życie w społeczeństwie i nawiązywanie zdrowych relacji, a często prowadząc do depresji. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wspiera dzieci, nastolatków, a także osoby dorosłe, które znajdą się w trudnej sytuacji, a realizując szkolenia, kampanie oraz konferencje uwrażliwia społeczeństwo na problem krzywdzenia dzieci i umożliwia identyfikację takich zachowań.

Jednym z rodzajów wsparcia oferowanego przez fundację jest Telefon Zaufania. Czy wiecie, że 40 zł to koszt ok. 18 połączeń w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży? 100 zł umożliwi rozpoczęcie terapii dziecka, które doświadczyło przemocy lub wykorzystywania. To naprawdę wiele za tak niewiele.

Zachęcam do wpłacania. Uważam, że warto wspierać tę instytucję, by uratować wiele małych istnień od krzywd, a tym, które już tego doświadczyły - pomóc te krzywdy przepracować i żyć normalnie, szczęśliwie, bez poczucia winy i odrzucenia. Bo kto inny, jeśli nie dzieci, na to zasługuje?

My challenge

Póki co propozycja, która wygrywa, to przebiegnięcie półmaratonu w stroju Pikachu. :) Jeżeli macie lepsze pomysły, dajcie znać! Wszelkie wyzwania czasowe / siłowe mogę zrealizować podczas półmaratonu w Gdyni, który pobiegnę 2 tygodnie wcześniej. *Michał - 1:45 planuję wybiegać w Gdyni. ;)
Anna has already collected :
430
Race kit
My target : 1 000 zł

Empowering Children Foundation

For the last 26 years, the Empowering Children Foundation has been striving to make sure all children have a safe childhood and are treated with respect for their dignity and subjectivity. We protect children from harm and help those who have experienced violence to know their rights, believe in themselves and enjoy life. więcej »