Page views: 1506

Visitors: 1505

Błażej biegnie dla: Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie!

Cześć. Zacznę od tego, że kilka tygodni temu dowiedziałem się, że u mojej mamy zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Jutro (tj. 14.07) mama ma mieć operację wycięcia guza. Nie ukrywam, że ta cała sytuacja trochę przeorientowała moje spojrzenie na życie. W konsekwencji zainteresowałem się tematem nowotworów, ich leczenia, zapobiegania, itp. Sam postanowiłem trochę zmienić odżywianie, zacząć więcej się ruszać, etc. Dzięki temu trafiłem na fundację Rak'n'Roll. Celem jej działalności jest przełamywanie schematów myślenia o chorobie nowotworowej w społeczeństwie i poprawa jakości życia chorych na raka. Postanowiłem zgłosić się do biegu charytatywnego dla tej organizacji w ramach Maratonu Warszawskiego. Żeby uzyskać numer startowy muszę zebrać do 15 sierpnia 300 zł na konto fundacji. Jeśli chcesz wesprzeć fundację (niech to będzie nawet 5 czy 10 zł) - będę wdzięczny. Sprawa jest naprawdę ważna.

Jednocześnie nie ukrywam, że sam start w maratonie jest dość hardcorowy - do 27 września muszę zrzucić kilka kg (głównie z brzucha), nie biegałem co najmniej od 6 lat (ostatni dystans to 5 km), kiedyś w czasach świetności i młodości ledwo ukończyłem jedyny maraton w życiu - w Białymstoku w 2003 r. Trochę na wariata pobiegłem (przez kolegę Maćka ;)), bo praktycznie bez przygotowania - później kolana bolały mnie przez 3 tygodnie. Parę razy przebiegłem Bieg Niepodległości w Warszawie ok. dekady temu (11 km), ale wtedy byłem szczupły i sprawny :). Dziś miałem pierwszy trening do maratonu, czyli ostatni gwizdek, żeby zacząć się przygotowywać.

Ale sam bieg nie jest najważniejszy. Ta fundacja robi naprawdę kawał dobrej roboty i pomyślałem, że warto ją promować i wspierać. Także jeszcze raz proszę o przelew kilku złotych na konto fundacji i z góry dziękuję. Po linkiem niżej będzie informacja ile udało się już zebrać środków. Błażej Bućko
Błażej has already collected :
350
Race kit

Rak'n'Roll - Win Your Life! Foundation.

Rak'n'Roll - Win Your Life! Foundation changes the way of thinking about cancer and works to improve the quality of life of patients. It helps to get through cancer: go through treatment with dignity, live joyfully and well. It creates programs that respond to gaps in the healthcare system and addresses the needs of patients and their relatives. Due to the increasing scale of the problem, the Foundation makes life difficult for cancer, working for healthy choices, behaviors and self-care every day. więcej »

90% zebranej kwoty trafia na konto wybranej organizacji dobroczynnej, 10% zebranej kwoty jest przeznaczane na utrzymanie i rozwój akcji #BiegamDobrze oraz inne cele statutowe Fundacji „Maraton Warszawski”. Regulamin »