Page views: 1678

Visitors: 1616

Michał biegnie dla Amnesty International

Cześć,

24 września pobiegnę pierwszy raz w Biegu na 5 km! Jest taka fajna akcja Biegam Dobrze, dzięki której można swoim udziałem w biegach pomóc nie tylko sobie (sport to zdrowie), ale także innym. Ja zdecydowałem się wesprzeć Amnesty International - światowy ruch na rzecz praw człowieka. Dlaczego Amnesty? Dlatego, że jak piszą na swojej stronie "niesprawiedliwość na świecie traktujemy osobiście". Znam ich bardzo dobrze i wiem, że to prawda. Amnesty pomogło setkom dziesiątkom konkretnych ludzi wyjść z więzień na całym świecie. Wpływało na pozytywne zmiany prawne w zakresie ochrony praw człowieka na całym świecie, pomagając całym grupom społecznym (w Norwegii, Burkina Faso, czy na poziomie prawa międzynarodowego np. kwestia światowego handlu bronią). Dziś Amnesty walczy o większą solidarność państw i społeczeństw w kwestii uchodźców, ochronę obrońców praw człowieka, prawa seksualne i reprodukcyjne czy przeciwdziałanie mowie nienawiści.

Amnesty w Polsce podejmuje też działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w naszym kraju np. w związku z uchwalanym prawem, dostępem do niezależnego sądownictwa, wolnością zgromadzeń itd.

Dlatego jeśli zależy Tobie na którejś z wymienionych przeze mnie spraw (jednej lub więcej:) wesprzyj Amnesty i mnie dorzucając się do zbiórki:)

My challenge

Cóż od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie żeby zacząć biegać trochę bardziej na serio. Akcja Biegam Dobrze to doskonała okazja żeby w końcu zacząć! Mam jednak mały problem - lubię sobie czasem zapalić, co raczej nie idzie w parze z bieganiem, aktywnym trybem życia itd. Dlatego jeśli zbiorę sumę 500 zł to nieodwołanie rzucam palenie:)
Michał has already collected :
525
Race kit
My target : 500 zł

Amnesty International

We are a global movement of over 7 million people, who are fighting for human rights. We want to live in a world, where there is no place for discrimination and every civil person is protected during armed conflicts. We stand on the side of those convicted of their views, and we believe that those, who violate human rights should be judged. So far, our advocacy activities changed legacy systems in many countries. Join Human Rights Team and inspire people to fight against injustice in this world! więcej »

90% zebranej kwoty trafia na konto wybranej organizacji dobroczynnej, 10% zebranej kwoty jest przeznaczane na utrzymanie i rozwój akcji #BiegamDobrze oraz inne cele statutowe Fundacji „Maraton Warszawski”. Regulamin »