Page views: 3579

Visitors: 3373

Anna biegnie dla Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj Życie!

Mam na imię Ania. Jestem niepoprawną optymistką i staram się doceniać życie w najprostszej postaci. Jestem mamą trójki niesamowicie szybko dorastających i niezwykłych dzieci, które sprawiają, że codziennie się uśmiecham. Jestem żoną strasznie fajnego faceta, który akceptuje moje szaleństwa, a potrafię zaszaleć. Pracuję na pełen etat. Z radością biegam zachowując higienę umysłu, z ciekawości eksperymentuję w kuchni, z miłości do liter otwierającej magiczny świat nieustannie czytam i jestem gadułą. 

"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nią dzieli".  

To jest zdanie, stanowiące fragment treści podziękowania, które trafiło w moje ręce od Fundacji R&R za udział w akcji #biegamdobrze w ramach 12. Półmaratonu Warszawskiego. 

To było niesamowite przeżycie i wyjątkowy bieg. Wzruszenie ogarnia mnie za każdym razem, kiedy powracam myślami do samego biegu, w kontekście działalności Fundacji. 

Fundacja R&R jest znana lub też choćby kojarzona ze względu na sam statut i niestandardowe działanie czy też postępowanie, które powinno być standardem. Zapełnia lukę ziejąca chłodem i beznadzieją wynikającą z utartych założeń, które można zmienić. Pokazuje, że postrzeganie  choroby nowotworowej można, a nawet trzeba zmienić. Życie i tak będzie toczyło się dalej.

Za pośrednictwem Fundacji poznałam niezwykle historie, niezwykłych kobiet i ich rodzin (strona dostępna w internecie). 

Historie te pozwalają wierzyć, że istnieje nadzieja, by pokonać beznadzieję. Dają siłę, by odnaleźć się w zgiełku przytłaczającej rzeczywistości i sprawić, by nasz sposób postrzegania świata przez pryzmat raka, zmienił się o 180 stopni. 

Znalazłam wspólny mianownik, z Fundacją, jakim jest szacunek dla zwyczajnego życia, które ja przez osobiste doświadczenia, bardzo cenię, a którego Podopieczni Fundacji nadają zupełnie nowy wymiar. 

Sprawmy razem, by Podopieczni Fundacji poczuli nasze wsparcie i troskę. 

Forma zbiórki pozwala na łamanie schematów, tak jak łamie je Fundacja pokazując, że rak to nie wyrok. 
Z próżnego nawet Salomon nie naleje. Żyjemy w realnym świecie i fundusze zebrane w ramach #biegamdobrze potrafią zdziałać cuda. Proszę Was o drobne wpłaty. Każda złotówka się liczy. 
 
Kula energii w którą wierzyła i zainicjowała Magda Prokopowicz istnieje naprawdę, a kolor czerwony, już na zawsze będzie mi się kojarzył nie tylko z ciepłem, sercem i barwą najbardziej kobiecej szminki, ale przede wszystkim z Boskimi Matkami, Lucynkami i Pięknołysymi otulonymi troską Fundacji. 

To nie będzie łatwy bieg. To nie będzie sielanka. Dystans 42 kilometrów i 195 metrów nie znosi ignorancji i potrafi dać w kość.  

Zamierzam w ramach wyzwania zrobić coś szalonego, ale o tym za chwilę.
Ania has already collected :
360
Race kit

Rak'n'Roll - Win Your Life! Foundation.

Rak'n'Roll - Win Your Life! Foundation changes the way of thinking about cancer and works to improve the quality of life of patients. It helps to get through cancer: go through treatment with dignity, live joyfully and well. It creates programs that respond to gaps in the healthcare system and addresses the needs of patients and their relatives. Due to the increasing scale of the problem, the Foundation makes life difficult for cancer, working for healthy choices, behaviors and self-care every day. więcej »

90% zebranej kwoty trafia na konto wybranej organizacji dobroczynnej, 10% zebranej kwoty jest przeznaczane na utrzymanie i rozwój akcji #BiegamDobrze oraz inne cele statutowe Fundacji „Maraton Warszawski”. Regulamin »