Page views: 1616

Visitors: 1616

Krzysiek biegnie dla: Fundacja „Dzieci Niczyje”

NO TO LECIMY!
Od podstawówki, aż do zeszłej jesieni czyli do 28 roku życia, przez wszystkie swoje młode lata grałem w piłkę, Kocham tę grę! pomijając uganianie się za piłką i kopanie jej, ten sport uczy szybkiego myślenia, analizowania, podejmowania decyzji i wyciągania wniosków na przyszłość bez względu czy się wygrało czy przegrało. Czyli wypisz wymaluj identycznie jak na co dzień w życiu! Właśnie za to kocham sport!
Jednak przyszedł taki moment w 2014 roku, że już nie potrafiłem w pełni skupić się na grze i czerpać z niej tyle radości co kiedyś, z różnych powodów, a kropkę nad "i" postawiła ciężka kontuzja, najcięższa w mojej przygodzie z kopaną.
Z bieganiem miałem już kontakt dosyć wcześnie bo w przerwach miedzy sezonami lubiłem sobie pobiegać dla podtrzymania formy, gdy wyjechałem na studia do Lublina, wstawałem o 5 rano i śmigałem przed zajęciami. Już wtedy czułem że to mi się podoba, ale jednak pociąg do piłki jeszcze wygrywał.
W styczniu tego roku pobiegłem na proszkach przeciwbólowych w Lublinie na 10km w trzeciej dysze do maratonu bo tak spodobała mi się druga dycha, którą zdążyłem przebiec przed kontuzją w listopadzie. Gdy w lutym wreszcie ból zaczął ustępować już na dobre wpadłem w amok i biegałem regularnie jak nakręcony co doprowadziło mnie do ukończenia pierwszego w moim życiu półmaratonu. W kwietniu ku swojemu zaskoczeniu ukończyłem w debiucie na królewskim dystansie PKO Cracovia Maraton, to co tam zobaczyłem zapamiętam na długo, a pewnie już na zawsze. Atmosfera, wszędobylska życzliwość, uśmiech i ambicja w dążeniu do mety, były i dramaty związane z kontuzjami, a mimo to utykając i spacerując ludzie dążyli do celu żeby później ze łzami w oczach cieszyć się razem z bliskimi. Dodatkowo to wszystko odbyło się w scenerii pięknego Krakowa.

JA biegam z dwóch powodów -
Po pierwsze daje mi to siłę żeby mimo wszystko wstawać rano z łóżka.
Po drugie staję się lepszym człowiekiem.


27 września chcę pobiec w 37. PZU Maratonie Warszawskim. Chcę, aby mój start był czymś więcej niż tylko wyścigiem. Możesz mi w tym pomóc. Wesprzyj organizację charytatywną, dla której biegnę. Zebrane środki zasilą jej konto, a kiedy licznik mojej zbiórki przekroczy 300 zł otrzymam od niej numer startowy. Dziękuję! Pomóżmy tym, którzy potrzebują naszej pomocy!
Krzysiek has already collected :
404,44
Race kit

Empowering Children Foundation

For the last 26 years, the Empowering Children Foundation has been striving to make sure all children have a safe childhood and are treated with respect for their dignity and subjectivity. We protect children from harm and help those who have experienced violence to know their rights, believe in themselves and enjoy life. więcej »

90% zebranej kwoty trafia na konto wybranej organizacji dobroczynnej, 10% zebranej kwoty jest przeznaczane na utrzymanie i rozwój akcji #BiegamDobrze oraz inne cele statutowe Fundacji „Maraton Warszawski”. Regulamin »