Page views: 1490

Visitors: 1488

Arkadiusz biegnie dla "Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj Życie!"

Do niedawna "choroba nowotworowa" i "rak" były dla mnie pustymi słowami. Owszem - kojarzyły mi się z czymś smutnym, ale bardzo odległym.
Jednakże kilka miesięcy temu dowiedziałem się, że moja Mama ma w sobie tego cholernego "skorupiaka" i to najgorszego z możliwych - atakującego trzustkę. :-( Z charakterystyczną dla siebie pogodą ducha, wielką siłą i spokojem walczyła z chorobą. Przyjmowała ból nie zrzucając go na bliskich - w ciszy i z nadludzką wytrzymałością. Niestety choroba nie dała się pokonać nawet tak silnej duchem osobie. Wczesnym rankiem 21 lutego odeszła od nas cudowna osoba, która przez całe życie wolała dawać innym niż brać.
Obiecywałem sobie, że nie będę biec w wielkich zawodach (wolę raczej te kameralne) i że więcej nie wezmę udziału w tak długim biegu, jakim jest maraton. Jednak 27 września w Maratonie Warszawskim pobiegnę dla Ciebie, Mamo. Chcę również w ten sposób pomóc innym osobom, które - mam nadzieję, że częściowo dzięki mojej pomocy - będą miały więcej szczęścia w pokonaniu tej strasznej choroby.
Możecie mi w tym pomóc. Wesprzyjcie, proszę, Fundację Rak 'n Roll. Wygraj Życie!, dla której pobiegnę we wrześniu na Maratonie. Zebrane środki zasilą jej konto, a kiedy licznik mojej zbiórki przekroczy 300 zł otrzymam od niej numer startowy. Z dumą i w zadumie pobiegnę z tym numerem na piersi.
Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc - w imieniu swoim, jak i podopiecznych Fundacji.
Arek Ćwiek
Arkadiusz has already collected :
310
Race kit

Rak'n'Roll - Win Your Life! Foundation.

Rak'n'Roll - Win Your Life! Foundation changes the way of thinking about cancer and works to improve the quality of life of patients. It helps to get through cancer: go through treatment with dignity, live joyfully and well. It creates programs that respond to gaps in the healthcare system and addresses the needs of patients and their relatives. Due to the increasing scale of the problem, the Foundation makes life difficult for cancer, working for healthy choices, behaviors and self-care every day. więcej »

90% zebranej kwoty trafia na konto wybranej organizacji dobroczynnej, 10% zebranej kwoty jest przeznaczane na utrzymanie i rozwój akcji #BiegamDobrze oraz inne cele statutowe Fundacji „Maraton Warszawski”. Regulamin »