Page views: 1156

Visitors: 1001

Grzegorz biegnie dla Fundacji Wcześniak - zbiórka inna niż wszystkie

Nigdy wcześniej nie zapisałem się w formule "Biegam dobrze". Układ - Wy płacicie - ja biegnę, wydawał mi się nie fair. Ja kocham biegać, Maraton Warszawski to dla mnie wydarzenie kultowe. I choć wysiłek w przygotowanie i start jest spory, to jest to coś co bym i tak z przyjemnością robił. W związku z tym moja zbiórka będzie wyglądać inaczej. Do każdej wpłaconej przez Was złotówki - ja kolejną dorzucę od siebie. Taki układ wydaje mi się uczciwy. Nie jestem osobą o nieograniczonych zasobach finansowych, dlatego ustaliłem górny limit mojej wpłaty, który pozostanie tajemnicą do 11 maja (koniec zbiórki). Wierzę, że go osiągniemy, choć powiem, może to nie być łatwe.
Czemu biegnę dla Fundacji Wcześniak - po pierwsze problematyka wcześniaków jest bliska mojej specjalizacji. Jako położnicy walczymy o to by było ich jak najmniej, bo doskonale sobie zdajemy sprawę z konsekwencji wcześniactwa. Pracując codziennie z neonatologami, wiemy jak wiele wysiłku muszą poświęcić rodzice, by wyprowadzić małego człowieka na prostą, że problemy nie kończą się wraz z wypisaniem ze szpitala. Potrzebują oni wsparcia, bo babcine porady i poradniki dla urodzonych w terminie, tu nie działają. Po drugie wiem, że przekazując środki Fundacji Wcześniak, każda złotówka zostanie dobrze wykorzystania.

Na zdjęciu są trojaczki - trzy siostry-wcześniaczki. Opiekowałem się ich mamą w ciąży. W ciąży trojaczej, jest pewne, że dzieci urodzą się jako wcześniaki. W podziękowaniu za pomoc dostałem takie piękne zdjęcie.
Grzegorz has already collected :
2 210
Race kit

Fundacja Wcześniak

Fundacja Wcześniak for the last 13 years supports parents of premature babies, who at birth weigh as much as a teddy bear or bag of sugar. The Foundation runs a www.wczesniak.pl, rental of equipment for the care of preterms, publish free books, manages more than 230 subaccounts, operates at EU level to standardize perinatal care in Europe. więcej »